دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری برای ثبت لحظات خاص از زندگی افراد، رویدادها و مراسم‌ها پا به عرصه نهادند. با گذشت زمان و با توجه به نیازهای امنیتی در زندگی خصوصی و عمومی افراد در منازل، کارگاه‌ها، کارخانجات، سازمان‌ها، ادارات، و مراکز دولتی و خصوصی ، سیستم‌های حفاظتی و سیستم‌های نظارتی با استفاده از دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های حفاظتی برای نظارت بر کارکردها، عملکردها، رویدادها، موقعیت‌ها و رفتارها و حفاظت اماکن از دسترسی‌های غیر مجاز و عملکردهای مخرب استفاده نمودند.

 

سیستم‌های امروزی دوربین نظارتی از ابزاری ساده، اختصاصی و تک منظوره به ابزاری پیشرفته و عمومی ارتقا یافته اند و با کاهش هزینه‌های تکنولوژی های پیشرفته و راهیابی شبکه‌های کامپیوتری در منازل و صنایع به همراه مباحث هوشمندسازی ساختمان‌ها، دوربین های حفاظتی با تکنولوژی‌های پیشرفته و سازگار با سایر تجهیزات خانگی و صنعتی راهی بازار شده اند.

 

دوربین های حفاظتی و دوربین های نظارتی

دوربین های حفاظتی و دوربین های نظارتی نیز همانند سایر دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی‌های پیشرفته، سیر تکاملی بسیار سریعی را ظرف مدتی کوتاه پشت سر گذاشته است و از آینده ای رو به رشد برخوردار است. برای چند دهه استفاده از این تجهیزات تنها در انحصار سازمان های دفاعی و دولتی و صنایع بزرگ قرار داشت، ولی به مرور زمان و با کاهش هزینه برپائی چنین سیستم هایی و در کنار نیازهای امنیتی و حفاظتی رو به فزون صنایع و تجارت های کوچک و منازل و ویلاها، استفاده از سیستم‌های مداربسته به امری بدیهی در تمامی صنایع و تجارت ها و حتی منازل و فروشگاه ها تبدیل شده است.

دوران اولیه ظهور سیستم های نظارتی مداربسته همانند بسیاری از سیستم های پیشرفته و الکترونیکی دیگر به اواسط قرن بیستم و دوران جنگ جهانی دوم باز میگردد. در این دوران بسیاری از تکنولوژی های پیشرفته امروزی در اثر رقابت های طرفین جنگ پایه گذاری شدند. هر چند که نسل های اولیه دستگاه ها و سیستم های دوربین های مدار بسته از کیفیت کم در برابر هزینه های بالا برخوردار بودند ولی به دلیل اهمیت بالای نظارت و حفاظت در صنایع دفاعی و تولیدی استقبال خوبی از این تجهیزات توسط دولت ها و صنایع صورت گرفت.

با شروع قرن بیست و یکم استفاده از دوربین های مداربسته در میان صنایع کوچک تر، سازمان ها، ادارات، کارخانجات و فروشگاه ها بسیار رایج شد تا جایی که امروزه به دلایل امنیتی در سطوح مختلف جوامع (از سطح امنیت ملی گرفته تا امنیت شخصی)، استفاده از انواع سیستم‌های مدار بسته در هر نوع مکانی (از منازل و ویلاها و مدارس و دانشگاه ها گرفته تا خیابان ها و کوچه ها) امری پذیرفته شده و بدیهی شده است.

 

سیستم‌های دوربین مداربسته آرتان

شرکت آرتان با داشتن نمایندگی واردات دوربین‌های مدار بسته حفاظتی و نظارتی بسیار با کیفیت و معتبر، و همچنین نمایندگی پخش دوربین های مدار بسته با کیفیت تولید و مونتاژ داخل کشور بزرگترین مرکز پخش و فروش و ارائه خدمات سیستم های نظارتی در ایران می باشد. مرکز آرتان مرجع تخصصی و آموزشی آنلاین و مرکز فروش عمده و اینترنتی انواع دوربین مدار بسته، دستگاه ضبط دوربین مداربسته و سایر تجهیزات و لوازم دوربین‌های مداربسته در ایران، ارائه دهنده کلیه مطالب آموزشی، مقالات تخصصی، کاتالوگ، لیست قیمت و خدمات مشاوره و طراحی سیستم های نظارتی می باشد.

شرکت دوربین مدار بسته آرتان ارائه دهنده کلیه خدمات بازرگانی (خرید و فروش و واردات) و همچنین خدمات طراحی و نصب و اجرا و همچنین پشتیبانی انواع دوربین مداربسته حفاظتی و سیستم‌های مداربسته نظارتی از دوربین IP گرفته تا دوربین آنالوگ و از دوربین بولت گرفته تا اسپید دام، برای کلیه ادارات، سازمان ها، ارگان ها و شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. دوربین و دستگاه و کلیه تجهیزات و سیستم های ارائه شده توسط شرکت آرتان دارای تائیدیه‌های بین المللی و همچنین تائیدیه‌های ارگان های امنیتی، انتظاماتی و حراستی کشور می‌باشند.

 

خرید و فروش دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های حفاظتی

ارائه و معرفی انواع سیستم های دوربین های مداربسته نظارتی و حفاظتی همراه با فروش انواع دوربین مدار بسته در سراسر کشور در اسرع وقت و با نارلترین قیمت از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت آرتان می‌باشند. خدمات بازرگانی دوربین های مداربسته و تجهیزات نظارتی آرتان شامل واردات دوربین‌های مدار بسته ، پخش عمده دوربین‌های مدار بسته ، فروش عمده دوربین‌های مدار بسته و ارائه قیمت انواع دوربین مدار بسته ، فروش دوربین مدار بسته با نازلترین قیمت به مشتریان نهائی دوربین مداربسته، ارائه لیست قیمت دوربین مدار بسته برای همکاران و نمایندگان در سراسر کشور، و ارائه نمایندگی دوربین‌های مدار بسته در سراسر کشور می باشد.

 

خدمات سیستم های نظارت تصویری ارائه شده توسط شرکت آرتان

مشاوره به مسئولین ادارات، سازمان و ارگان ها برای خرید دوربین مدار بسته و سیستم های پایش تصویری.

طراحی دوربین‌های مدار بسته و طراحی سیستم پایش تصویری برای سازمان ها، ارگان ها، ادارات، کارخانجات و شرکت ها.

نصب دوربین‌های مدار بسته ، اجرا و پیاده سازی سیستم دوربین های مداربسته و سیستم پایش تصویری در سراسر کشور.

پشتیبانی سیستم های مداربسته نظارتی و حفاظتی در سراسر کشور.

 

 

 

دوربین مداربسته چیست؟ CCTV Security Cams

سیستم دوربین‌های مداربسته همانگونه که از نامش پیداست، سیستمی جهت فیلمبرداری با استفاده از دوربین می باشد با این تفاوت که بر خلاف دوربین های فیلمبرداری و عکاسی معمولی که برای ثبت وقایع در یک بازه کوتاه مدت و بر روی حافظه محلی موجود بر روی خود دوربین استفاده می شوند، دوربین های مداربسته برای ثبت وقایع در بازه بینهایت و به صورت 24/7 (بیست و چهار ساعته در هفت روز هفته) و بر روی حافظه های عظیم و با قابلیت کنترل و نظارت از راه دور، طراحی شده اند.

از دوربین‌های مدار بسته در بازار و صنعت ایران با نام های دوربین مداربسته تلویزیونی، دوربین حفاظتی، دوربین امنیتی، دوربین نظارتی، دوربین های مداربسته حفاظتی، دوربین های مداربسته نظارتی و همچنین دوربین های مداربسته امنیتی نیز یاد می شود. دوربین‌های مداربسته یا سیستم تلویزیونی مداربسته معادل انگلیسی CCTV / Closed Circuit TV می باشد و به مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و دیجیتال اطلاق می‌شود که وظیفه تصویر برداری، انتقال تصویر، ذخیره سازی تصاویر فیلمبرداری شده، و نهایتا پردازش و مدیریت تصاویر ضبط شده را بر عهده دارند. برای اولین بار در دهه ۴۰ و ۶۰ میلادی، طی جنگ جهانی اول، در آلمان و آمریکا از این سیستم‌ها استفاده شده است.

 

معرفی انواع دوربین مداربسته و تجهیزات سیستم‌های نظارتی مداربسته

دوربین های مداربسته توسط تولید کنندگان و با مارک های مختلف و مدل های متنوع و کیفیت های متفاوت برای کاربردهای گوناگون به بازار ارائه میشوند. همانند تمامی اجناس و کالاهای موجود در بازار، تجهیزات مداربسته نیز از کیفیت و قیمت های متنوعی بسته به کمپانی تولید کننده و کشور صادر کننده برخوردارند. دوربین های نظارتی از نظر تکنولوژی در کل به سه دسته دوربین های آنالوگ، دوربین های خانواده اچ دی، و دوربین های تحت شبکه تقسیم میشوند که به ترتیب پیشرفته تر و گران تر می باشند.

 

انواع دوربین مداربسته از نظر ظاهر، مشخصات و کاربری

از دیدگاه ظاهر، مدل و کاربرد نیز انواع دوربین های دام (سقفی)، بولت (دیواری)، اسپید دام (گردان)، باکس (صنعتی لنز خور)، کیوب (مکعبی شکل)، وری فوکال، زوم دار، و فیش آی (چشم ماهی / 360 درجه) در بازار موجود می باشند.

 

آشنایی با برندهای دوربین مداربسته

برندها و مارک های بسیار گوناگونی برای تجهیزات مداربسته در بازار موجود می باشند. بسیاری از این برندها چینی درجه دو و درجه سه می باشند و تنها تعداد اندکی مارک تجهیزات نظارتی در بازار موجود می باشد که از نظر طول عمر، کیفیت، گارانتی، خدمات پس از فروش، و پشتیبانی از خوب می باشند. برای مشاهده لیست بهترین مارک دوربین مداربسته به بخش مارک و برند دوربین مداربسته مراجعه فرمائید.

 

آموزش بررسی و انتخاب بهترین نوع دوربین مداربسته مناسب برای اماکن مختلف و شرایط گوناگون

انتخاب یک دوربین برای یک مکان بستگی به بودجه در نظر گرفته شده، شرایط محیطی و نوع کاربری دارد، که به این موضوع در بخش انواع دوربین‌های مداربسته پرداخته ایم.

 

آموزش کانفیگ تجهیزات سیستم‌های نظارت تصویری

برای کلیه تجهیزات آنالوگ و اچ دی نیاز به کانفیگ دوربین‌ها ندارید و تنها کانفیگ دستگاه ضبط کافی می باشد، ولی برای دوربین‌های تحت شبکه حتما باید دوربین‌ها، دستگاه ضبط و تجهیزات شبکه کانفیگ شوند.

 

خرید بهترین مارک دوربین مداربسته با ارزان ترین قیمت

بررسی مشخصات فنی تجهیزات نظارتی

فروشگته آرتان مرجع تخصصی جهت بررسی مشخصات انواع دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته در ایران می‌باشد. با مراجعه به صفحه مربوط به هر یک از محصولات می‌توانید به بررسی مشخصات فنی آنها بپردازید.

 

مقایسه دوربین‌ها و تجهیزات مداربسته

یکی از امکانات مناسب در نظر گرفته شده برای محصولات موجود در وب سایت، امکان مقایسه مشخصات و امکانات محصولات می باشد. از این گزینه برای انتخاب مارک و مدل تجهیزات مورد نیاز خود استفاده نمائید.

 

دسترسی به قیمت انواع دوربین مدار بسته و لیست قیمت تجهیزات نظارتی

قیمت‌های ارائه شده در سایت آرتان برای تجهیزات سیستم‌های نظارتی قیمت مصرف کننده می‌باشند. همکاران فروشنده و نصاب سیستم‌های مداربسته برای اطلاع از قیمت‌های همکاری و دریافت تخفیف و لیست قیمت همکاری حتما باید با شماره‌های شرکت تماس گرفته و نسبت به معرفی دقیق خود اقدام نمایند.

 

برخورداری از مشاوره فنی خرید تجهیزات مدار بسته

علاه بر توضیحات ارائه شده برای هر یک از مارک‌ها و مدل های محصولات نظارتی، شما میتوانید با تماس تلفنی با شماره 09123390561 از مشاوره فنی و تخصصی جهت انتخاب و خرید کالای مورد نیاز خود اقدام فرمائید. خواهشمند است برای دریافت اطلاعات فنی و مشاوره نصب و تعمیر اجناس خریداری شده از سایت ها و یا فروشگاه های دیگر به هیچ وجه با این شماره و یا سایر شماره های شرکت تماس نگیرید و سئوالات خود را از فروشگاهی که کالاهای خود را از آنجا خریداری نموده اید بپرسید.

 

خرید آنلاین انواع دوربین و کلیه تجهیزات مداربسته و دریافت پستی و یا باربری تجهیزات در اسرع وقت

خرید محصولات از فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته آرتان به دو صورت اینترنتی و همچنین تلفنی امکان پذیر می باشد. در صورت خرید اینترنتی ، کالای خریداری شده در اسرع وقت از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال میگردد. برای دریافت کالای خود از طریق باربری و یا تیپاکس باید به صورت تلفنی با فروشگاه هماهنگ نمائید. همچنین برای کالاهای با حجم بالا فقط ارسال از طریق تیپاکس و باربری و به صورت کرایه پس پرداخت امکان پذیر می باشد.

 

اجزای سیستم‌ دوربین مداربسته و فرآیند کار یک سیستم مداربسته

در هر سیستمی از دوربینهای مداربسته؛ مجموعه دوربین‌ها، دستگاه ضبط تصاویر (تجهیزات نمایش، ذخیره سازی و مدیریت تصاویر)، سیستم انتقال تصویر ، به همراه سایر تجهیزات جانبی دوربین‌های مدار بسته و لوازم جانبی دوربین‌های مدار بسته اجزای سیستم نظارتی مداربسته را تشکیل می‌دهند.

 

دوربین‌های مداربسته معمولا دارای چهار بخش اصلی می‌باشند :

1) کیس یا کاور دوربین

دو نوع کیس دوربین موجود است.

در نوع اول، مستقیما بردهای دوربین داخل کیس قرار میگیرند.

در نوع دوم که مخصوص دوربین‌های صنعتی می باشد، خود دوربین داخل کیس یا کاور قرار میگیرد.

 

2) برد اصلی دوربین که به آن برد PCB دوربین نیز می‌گویند

بر روی برد PCB دوربین ، قطعاتی از قبیل سنسور حساس به نور (از نوع CCD و یا CMOS و یا DIS و یا HDIS)، آی سی ها و قطعات الکترونیکی پردازش تصویر (DSP) و همچنین قطعات تبدیل و انتقال تصویر پردازش شده بر روی مدیای خروجی (کابل RG59 و یا کابل شبکه) می‌باشند.

 

3) برد دید در شب دوربین که به آن برد IR دوربین دید در شب نیز میگویند

در دوربین‌های دید در شب، یک برد جداگانه (برد IR) که دارای یک سنسور حساس به شدت نور و تعدادی LED مادون قرمز می‌باشد که وظیفه تابش نور مادون قرمز در صورت پائین آمدن لوکس نور دریافتی توسط سنسور حساس به شدت نور (تاریک شدن محیط) را بر عهده دارد.

 

4) لنز دوربین

لنزها یا ثابت یا وری فوکال هستند ؛ یا آنالوگ و یا مگا پیکسلی می‌باشند ؛ یا نصب شده داخل خود دوربین می‌باشند و یا به صورت جدا بر روی دوربین نصب می شوند.

 

نحوه عملکرد یک سیستم دوربین مداربسته

۱) فیلمبرداری ویدئویی یا عکس برداری تصاویر توسط حداقل یک دوربین

۲) انتقال تصویر از دوربین به سیستم نمایش یا ذخیره سازی تصاویر دوربین مدار بسته

۳) پردازش تصاویر توسط سیستم و ذخیره سازی آنها بر روی هارد دیسک سیستم نظارتی

۴) خروجی تصاویر از دستگاه ضبط دوربین مدار بسته یا سرور ذخیره ساز تصاویر به یک نمایشگر

 

 

کاربرد دوربین‌های مداربسته

به طور کلی می‌توان کلیه کاربردهای سیستم‌های دوربین‌های مداربسته را در موارد زیر خلاصه نمود

حفاظت، حراست، ایمنی، پیشگیری از جرم و جنایت و نقض قوانین

کنترل، مدیریت و نظارت بر اماکن / فعالیت ها / فرآیندها

کاربرد در صنایع و تکنولوژی های مختلف

آموزش و تحقیقات

 

موارد استفاده از دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مداربسته برای منازل (دوربین مداربسته خانگی)

انواع دوربین‌های مدار بسته فروشگاهی

دوربین‌های حفاظتی برای مجتمع های مسکونی

دوربین نظارتی مجتمع های تفریحی و ورزشی

دوربین های حفاظتی و نظارتی در ورزشگاه ها

کمرا های ورزشی پیشرفته استادیوم ها

کمرا های ورزشی رم خور همراه

دوربین‌های مداربسته ثبت چهره کنترل تردد افراد

دوربین‌های مداربسته ثبت پلاک کنترل تردد پارکینگ خودرو

دوربین‌های مداربسته پلاک خوان کنترل تردد پارکینگ خودرو

 

سایر موارد استفاده از دوربین های مداربسته

دوربین‌های مدار بسته حفاظتی پارکینگ‌ها

انواع دوربین‌های مداربسته پلاک خوان ثبت تخلفات رانندگی

دوربین‌های راهنمائی و رانندگی ثبت سرعت غیر مجاز

دوربین‌های سیستم نظارت شهری و پایش تصویر

کاربرد دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های حفاظتی در صنایع و کاخانجات

دوربین های مداربسته با کاربری نظامی و انتظامی و دوربین جاسوسی اظلاعاتی

دوربین های نظارتی محیط زیست و جنگل بانی

دوربین های مداربسته صنایع دفاعی و موشکی

تجهیزات و مصحولات نظارتی و حفاظتی نیروگاه‌ها

[digitalworld_title title=”محصولات مرتبط” css=”.vc_custom_1503295313454{margin-top: 30px !important;margin-bottom: 10px !important;}” title_custom_id=”digitalworld_custom_css_1260688634″][digitalworld_products productsliststyle=”owl” product_style=”1″ product_image_size=”180×180″ taxonomy=”supervisory-cameras” orderby=”rand” per_page=”100″ owl_autoplay=”true” owl_navigation=”true” owl_navigation_position=”nav-top-right” owl_loop=”true” owl_margin=”30″ products_custom_id=”digitalworld_custom_css_822978933″]