دوربین باکس صنعتی لنز خور یا دوربین صنعتی باکس لنز خور Box CCTV Camera یکی از انواع دوربین مداربسته با قابلیت نصب لنز ثابت فیکس و لنز مگاپیکسلی وریفوکال اتوآیریز جهت زوم و فوکوس دستی و اتوماتیک می‌باشد. انواع دوربین مداربسته باکس صنعتی لنز خور در دو نوع اصلی دوربین باکس و دوربین مینی باکس لنز خور می‌باشند. قیمت انواع دوربین مدار بسته صنعتی باکس لنز خور و انواع دوربین مینی باکس صنعتی لنز خور به همراه قیمت انواع لنز فیکس ثابت و لنز وریفوکال اتوآیریز و همچنین انواع لنزهای مگاپیکسلی جهت زوم و فوکوس دستی و اتوماتیک برای دوربین‌های صنعتی و باکس آنالوگ و AHD و تحت شبکه (آی پی / دیجیتال) در همین صفحه در دسترس شما می‌باشد.

اصولا دو نوع دوربین مداربسته صنعتی در بازار موجود است، اولی دوربین‌های صنعتی دید در شب یا همان دوربین مداربسته بولت می‌باشد و دومی هم دوربین‌های باکس لنز خور هستند که در همین صفحه امکان خرید آنلاین آنها وجود دارد. قبل از اقدام به خرید محصول مورد نیاز خود ابتدا توضیحات و مشخصات هر کدام از محصولات را به دقت مطالعه نموده و پس از آن اقدام به خریداری آنلاین نمائید.

 

 

 

 

 

 

دوربین باکس صنعتی لنز خور

دوربین‌های صنعتی باکس لنز خور یکی از انواع دوربین مداربسته می‌باشند که بر خلاف دوربین های صنعتی دید در شب قابلیت دید در شب ندارند ولی امکان نصب لنز جداگانه بر روی آنها وجود دارد و همچنین میتوان از پروژکتورهای قدرتمند دید در شب مادون قرمز در کنار این دوربین‌ها برای افزودن قابلیت دید در شب به آنها استفاده نمود. دوربین مداربسته باکس با نام‌های BOX CCTV Camera ، دوربین صنعتی ، Lens Mount Box Camera ، دوربین مداربسته BOX، دوربین لنز خور، BOX Camera، دوربین صنعتی لنز خور و دوربین مداربسته صنعتی لنز خور در بازار شناخته می‌شود. معروف ترین اصطلاح برای دوربین‌های باکس دو نام دوربین مدار بسته باکس و دوربین مداربسته صنعتی می‌باشد.

دوربین‌های باکس (دوربین‌های صنعتی)، به دلیل منافذی که بر روی آنها وجود دارد و سیستم لنز و کابل اتوآیریز و غیره، ضد آب و ضد گرد و خاک نیستند. در محیط های ایندور داخلی (محیط‌های داخل ساختمان‌ها و فضاهای سربسته) از باران و گرد و خاک خبری نیست، از اینرو، می‌توان از دوربین‌های باکس و دوربین های صنعتی بدون هیچ محافظی در محیط های ایندور استفاده نمود.
از آنجایی که دوربین های باکس ضد آب و گرد و خاک نیستند، برای استفاده در محیط های اوتدور، باید دوربین های باکس را درون محافظی قرار داد. به محافظی که دوربین های باکس درون آن قرار میگیرند، باکس یا صندوق یا کاور می گوئیم. نامگذاری دوربین های باکس از همین کاوری که برای محافظت از آنها استفاده می‌شود گرفته شده است.

 

دید در شب برای دوربین مداربسته باکس

همانگونه که اشاره شد دوربین های صنعتی لنز خور به دلیل نداشتن برد IR مادون قرمز قابلیت دید در شب ندارند. ولی، انواع دوربین مداربسته باکس درجه یک به شدت نور کمی (لوکس پائین – Low Lux) برای تصویر برداری نیاز دارند و با نور کم هم قابلیت مشاهده تصویر در شب را به شما می‌دهند. همچنین برای تقویت دید در شب دوربین‌های باکس دو راهکار وجود دارد: اولی، استفاده از پروژکتورهای کم مصرف برای روشن کردن محیط (مانند پروژکتورهای SMD)، و دیگری استفاده از پروژکتورهای مادون قرمز می باشد.

 

پروژکتورهای مادون قرمز برای دوربین مداربسته باکس

به طور کلی استفاده از نور مادون قرمز و پروژکتورهای مادون قرمز قابلیت دید در شب را به صورت سیاه و سفید ایجاد می نماید. مزیت این پروژکتورهای دید در شب، مصرف برق بسیار پائین آنها نسبت به پروژکتورهای دیگر می باشد.

 

 

 

 

 

دوربین استار لایت (Starlight Camera / Super Low Illumination Camera)

تکنولوژی‌های جدید دوربین‌هایی را راهی بازار نموده اند که برای تصویربرداری به نور بسیار کمی نیاز دارند. اصطلاحا به این دوربین‌ها Starlight Camera (دوربین مداربسته استارلایت)، و یا Super Low Illumination Camera می‌گویند. دوربین مداربسته باکس استارلایت دوربینی است که در نور بسیار کم (در حد نور ستارگان و مهتاب) قابلیت تصویر برداری رنگی را دارد. در عکس بالا نمونه تصویر یک دوربین استارلایت در شب نمایش داده شده است.

 

کاربرد دوربین مداربسته صنعتی لنز خور

با توجه به امکان نصب لنز خارجی برای دوربین های باکس، یک دوربین مداربسته صنعتی باکس، قابلیت زوم و فوکوس مناسبی دارد. با امکان زوم و فوکوس و لنزهای اتو آیریز قابل نصب بر روی این دوربین‌ها، که امکان فیلترینگ مناسب نور محیط را فراهم می‌آورند، تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های مدار بسته صنعتی از وضوح و کیفیت بالاتری نسبت به سایر انواع دوربین مداربسته برخوردارند.
کیفیت بالای دوربین‌های باکس باعث شده که از این دوربین ها در نقاط حساسی که قرار است شناسایی دقیقی از نوشته، رنگ و یا چهره صورت گیرد استفاده شود. از اینرو بیشترین کاربرد دوربین‌های باکس در بانک‌ها، ورودی / خروجی پارکینگ‌ها و اماکن مهم، پیشخوان مغازه ها و فروشگاه‌ها و اماکنی از این قبیل می‌باشد.

 

زاویه دید دوربین مداربسته صنعتی لنز خور

دوربین های باکس می‌توانند مجهز به لنزهای متفاوتی باشند و این بزرگترین مزیت آنهاست. با توجه به زاویه دید متغیر لنزهای مختلف و امکان انتخاب لنز این دوربین ها از بین انواع لنزها، دوربین های صنعتی لنز خور بیشترین انعطاف پذیری را از نظر زاویه دید خواهند داشت.

 

لنز دوربین مداربسته باکس

همانطور که گفته شد دوربین‌های باکس از لنزهای خارجی استفاده می‌کنند.

 

انتخاب این لنزها باید با توجه به خصوصیت های متفاوتی انجام شود اما دو خصوصیت از آنها اهمیت بیشتری دارند

نوع لنز : لنز دوربین های باکس معمولا یکی از دو مدل C و CS است. در زمان انتخاب لنز حتما به نوع پایه لنز دوربین توجه کنید.
میزان رزولوشن قابل پشتیبانی : میزان رزولشن قابل پشتیبانی لنزها با توجه به اعوجاج سطح آنها مشخص می‌شود. برای دوربین های مگا پیکسلی (دوربین تحت شبکه باکس) معمولا از لنزهایی با مگا پیکسل مناسب این دوربین‌ها استفاده می‌شود که از نظر کیفیت و قیمت با لنزهای دوربین‌های آنالوگ متفاوت هستند.

 

دوربین مداربسته مینی باکس Mini Box CCTV Camera

دوربین مداربسته مینی باکس نوعی از دوربین مدارببسته باکس می باشد که از اندازه، امکانات و قیمت کمتری برخوردارند.

معمولا از دوربین مداربسته مینی باکس در محیط های ایندور استفاده می شود تا ظاهر دوربین زیاد بزرگ و بر هم زننده دکوراسیون داخلی نباشد.

البته در برخی موارد از این دوربین ها فقط به دلیل اینکه کمی ارزان تر هستند برای محیط های اوتدور هم استفاده می شود.

برخی از مدل های ارزان تر نیز موجود می‌باشند. برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت لیست قیمت دوربین مداربسته باکس صنعتی لنز خور می توانید با تلفن‌های فروشگاه تماس حاصل فرمائید.
شرکت سیستم آرتان