دستگاه حضور و غیاب و دستگاه اکسس کنترل (سیستم کنترل دسترسی و مدیرت زمان)

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب و دستگاه اکسس کنترل، از ساعت کارت زنی و دستگاه های کارتخوان قدیمی تا دستگاه های حضور و غیاب و کنترل دسترسی پیشرفته امروزه (بیومتریک: اثر انگشتی و تشخیص چهره با استفاده از نرم افزارهای پردازش تصویر) برای سیستم اتوماسیون تردد و دسترسی و همچنین مدیریت و ثبت زمان ورود و خروج

 

انواع دستگاه های ارائه شده و کاربردهای آنها

دستگاه های حضور و غیاب (Time Attendace Systems) کاربری تجاری دارند، بدین معنی که از این تجهیزات و دستگاهها برای سهولت مدیریت زمان و کنترل تردد پرسنل در مراکز اداری، تجاری و صنعتی و … استفاده میشود.
دستگاه های اکسس کنترل (Access Control Systems) به طور کلی کنترل دسترسی و کنترل تردد در اماکن مختلف را بر عهده دارند.
از جمله کاربردهای دستگاه کنترل دسترسی در اماکنی مانند مترو ، ورودی مراکز تفریحی ، ورودی استخرها، ورودی ورزشگاه ها برای کنترل دسترسی افراد به اماکن مورد نظر می باشد.

 

نرم افزارهای اکسس کنترل و حضور و غیاب

کلیه دستگاه های حضور غیاب و اکسس کنترل معمولا از یک سیستم نرم افزاری برای تعریف پایگاه داده افراد مجاز و همچنین گزارش گیری های مربوطه ، بر خوردارند.
نرم افزارهای حضور و غیاب و نرم افزارهای سیستم های اکسس کنترل برای تجهیزات ارائه شده در این بخش بنا بر نیازهای مشتریان متفاوت و سفارشی می باشند.
برای این نرم افزارها قابلیت افزودن هرگونه پردازش و یا هرگونه گزارش گیری مورد نیاز مشتریان وجود دارد.
نرم افزارهای دستگاه حضور و غیاب و نرم افزارهای دستگاه اکسس کنترل ارائه شده در این بخش کاملا به روز و مبتنی بر تکنولوژی های روز می باشند و برای سهولت بیشتر هم به صورت تحت ویندوز و هم به صورت تحت وب طراحی و آماده شده اند تا امکان کنترل حضور و غیاب و کنترل دسترسی از هر نقطه و در هر زمانی را فراهم آورند.

 

امکانات دستگاه اکسس کنترل و دستگاه حضور و غیاب ارائه شده در این بخش

در سیستم های حضور و غیاب و یا ساعت کارت زنی ارائه شده ، این امكان برای مدیران فراهم می‌باشد تا در هر زمان با دسترسی به اطلاعات ورود و خروج افراد در بخش‌های مختلف سازمان، از حضور پرسنل و همچنین چگونگی رفت و آمد ایشان اطلاع حاصل نماید.
علاوه بر این قابلیت، کلیه سیستم های ارائه شده امکان این را دارند تا در زمان ورود و خروج هر فرد، تمامی مشخصات پرسنلی به همراه عكس وی برای ملاحظه مسئول مربوطه بر روی مانیتور نمایش داده شود.
این سیستم با توجه به دارا بودن قابلیت محاسبه مرخصی و مأموریت پرسنل بر اساس شیفتهای مختلف کاری، از محاسبات دستی جلوگیری کرده و این توانائی را دارد که علاوه بر ارائه میزان کسر کار، تأخیر، غیبت، اضافه کار و مرخصی، با انواع سیستمهای حقوق و دستمزد مرتبط گردد.